Vefk Nasıl yapılır?

Seansların sonrasında problemlerinizin çözümüne yönelik çeşitli vefk çalışmaları yapılmaktadır. Bu vefk çalışmaları kişiye özel olarak yapılır. Doğduğunuz gün ve ay yani burcunuz göz önüne alınarak belli gün ve saatlerde hazırlanır. Mesela 28 Ağustos’ta doğmuş birisi Başak burcudur. Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür, uğurlu günü de Çarşamba günüdür. Bu nedenle Başak burcu birine Çarşamba günü Merkür saatinde vefk hazırlanması gerekmektedir. Havas ilminin olmazsa olmaz kurallarından biridir du durum. Her şeyin bir vakti saati ve sayısı olduğu gibi havas ilminde de vakit, saat ve sayı çok önemlidir. Vefkler parşömen bir kağıda misk, amber, safran karışımından elde edilen doğal bir mürekkeple yazılır. Vefk hazırlanırken, vefke ve amacına uygun tütsüler yakılır.

İslam dünyasında vefkler Arapça harf ve rakamlarla yazılır. Bu nedenle vefk hazırlayacak kişinin Arapça lisanını, havas ve ebced ilmini bilmesi gerekir. Havas ilmi vefklerin ne zaman ve nasıl yapılacağı ile ilgili bir ilimdir. Ebced ise harflerin rakamsal değerleri ile yapılan bir çeşit matematiksel bir işlemdir. Ebced hesabı ile isim, sure yada ayetleri oluşturan her harfin rakamsal değerleri tek tek toplanır. Daha sonra yapılan matematiksel işlemin ardından bu harf yada rakamlar geometrik şekillerin içine kodlanarak yazılır.

En önemlisi ise vefk hazırlayacak kişinin metafizik alemdeki bedensiz varlıklarla irtibat halinde olması yani başka boyuttaki varlıkları görüp duyabiliyor olması lazım, çünkü vefk hazırlanmadan önce hüddam daveti yapılır, davet edilen hüddamla yeminli bir anlaşma yapılır ve o hüddam vefkin amacına hizmet etmesi için hazırlanan vefke görevlendirilir.

Biz Sizi Arayalım

Send this to a friend